Aktualizacja algorytmu Google maj 2020

No Comments
Google May 2020 Core Update

4 Maja Google poinformowało o wdrożeniu „May 2020 Core Update”. Jest to globalna aktualizacja algorytmu Google i ma być wdrażana przez kilka tygodni, wdrożenie tak dużej aktualizacja we wszystkich centrach danych na całym świecie musi trwać długo.


Czego dotyczy aktualizacja? Głównie „thin contentu” czyli jakości i objętości naszych podstron. Strony internetowe z dużą ilością podstron i niską jakością contentu oraz wprowadzające w błąd Google będą tracić.

Przeglądając Ahrefsa zauważyłem, że aktualizacja dotarła do Polski w okolicach 18 maja, w tym dniu dużo stron w jego rankingu poszybowało w dół. Czy będzie rollback? Zakładam, że raczej będzie wiele korekt tego algorytmu a stabilizowanie wyników odczujemy w okolicach czerwca i lipca.

Zmiany które konsekwentnie wprowadza Google to kierunek coraz większej znaczeniowości wyszukiwań i rozumienia treści które prezentują nasze strony czyli tzw. semantyki. Jeżeli przykładamy się do jakościowego contentu, dbamy o jego objętość i unikalność, poprawnie korzystamy z mikrodanych nasze strony będą zyskiwać i nie odczujemy negatywnych skutków nowego algorytmu Google.

Stworzyłem i rozwijam Concept Apps. Pasjonuje mnie wszystko co jest związane z webdeveloperką, SEO i marketingiem. W branży działam od 10 lat. W wolnym czasie fotografuję, chodzę po górach i czytam beletrystykę.

O blogu

Blog to wypadkowa naszej pracy, pasji oraz zainteresowań. Luźna forma czasami nieco humorystyczna

Porozmawiajmy!

Wybierz temat, który Cię interesuje: Kampanie w Google Ads, Facebook, Linkedin, YouTube, działania SEO, WebDev?

Subskrybuj newsletter!

Ostatnio na blogu

Zobacz wszystkie

Napisz komentarz